Osobní příběh

"Představ si práci, kterou bys s radostí dělala i zadarmo. Pokus se jí dělat tak dobře, aby Ti za ni lidé zaplatili."

Vážení klienti, protože budu poslouchat Vaše příběhy, zasloužíte si i Vy znát ten můj. Věřím, že Vás pobaví  a povzbudí.

Jak jsem studovala?
Střední školu jsem studovala dálkově - bohužel bez souhlasu školy, rodičů a navzdory školnímu řádu. Vykoledovala jsem si několik návštěv pedagogicko-psychologické poradny kvůli záškoláctví, 4 komisionální zkoušky a jeden reparát z matematiky. Nakonec jsem odmaturovala za jedničky, ale na vybraný prestižní obor na vysoké jsem se nedostala. S volným rokem jsem naložila tak, že jsem polovinu strávila zahálkou ve svém pokojíčku v domě rodičů, druhou půlku jsem pracovala jako prodavačka v obchodním centru a asistentka krachující společnosti.  Během volného roku jsem přehodnotila, kam si dám přihlášky. Zapomněla jsem na prestižní obory a vybrala si, co mě bude opravdu bavit. Díky tomu jsem studovala skvělý obor Sociální pedagogika. Přesto mi studium zabralo celých 7 let. Zbrzdila mě prokrastinace psaní diplomové práce. Za to, že jsem ji nakonec napsala, vděčím své tehdejší koučce. Sociální pedagogika položila základy tomu, že dnes pracuji jako osobní průvodce.

Jak jsem podnikala a pracovala?
Můj životopis by v plném rozsahu měl asi 5 stránek. Pracovní historii mám bohatou.

Mám klasické studentské zkušenosti s brigádami. Pracovala jsem v call-centru a přemlouvala lidi, aby si koupili výhodný telefonní produkt. Kompletovala jsem reklamní materiály do obálek, jako hosteska jsem nabízela v supermarketu ochutnávky jogurtů, v tričku Hnutí Duha jsem na ulici od kolemjdoucích sháněla podpisové vzory na bankovní trvalé příkazy k příspěvkům na jeho fungování.

Na plný úvazek jsem pracovala jako prodavačka van, asistentka nigerijského ředitele pro import a export, ředitelka první brněnské franchisy anglických školek Kindergarten, account manažerka a event koordinátorka v eventové agentuře. Má průměrná životnost na jedné pracovní pozici byla 6 měsíců.

Jako podnikatelka jsem vydržela déle - 6 let. Při studiu jsem dostala příležitost pracovat na dohodu jako lektorka v jazykové škole. Když mi nezaplatili za odvedenou práci, vzala jsem si výplatu formou kontaktů. Vyřídila jsem si živnostenský list, zaplatila si malinkou kancelář a učila jsem angličtinu. Klientů přibývalo, tak jsem za provizi nabídla práci dalším lektorům, pronajala větší učebnu, koupila kopírku a investovala do pomůcek. S kamarádkou lektorkou jsem založila firmu, ve které jsme jely na půl, aby toho na mě nebylo moc. Asi dva měsíce po investicích udeřila ekonomická krize a nám odešli skoro všichni firemní klienti. Firmu jsme sanovaly z vlastních úspor a zvedly ji ze dna. 

Když začala firma zase prosperovat, uvědomila jsem si, že mě zas tolik nebaví učit Angličtinu. Víc mě bavilo pomoci klientům hledat motivaci a strategie k učení, bavit se s nimi v Angličtině o životě a pomoci jim formulovat myšlenky jednoduše v cizím jazyce. Skončila jsem s učením Angličtiny. Prošla jsem ještě několik pracovních zkušeností, které mě nenaplnily, abych nakonec s koučem přišla na to, že jsem se celou dobu připravovala na svou vysněnou práci - práci osobního průvodce.

Tady mě máte :-)

Aby byl můj osobní příběh kompletní, měla bych se s Vámi podělit ještě o to, jak vypadaly mé vztahy. Tento web je však 100% veřejný a nebylo by hezké vůči mým bývalým partnerům a mému manželovi odkrýt s mým příběhem i ten jejich. Mohu Vám jen prozradit, že je to také zábavné a se šťastným koncem. A že to obsahuje i zkušenosti s nadváhou. Zbytek na vyžádání osobně na   naší první schůzce. 

Oslovte mě s Vaším příběhem a pracujte na jeho šťastném pokračování :-)